نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: دوست پسر خواهر زادم.....

7825
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15301
    تشکـر
    23
    تشکر شده 14 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy دوست پسر خواهر زادم.....

سلام
    من یه خواهر زاده دارم که یک سال ازم کوچیک تره من 20 سالمه اون 19.من 4 سال پیش از طریق تلفن با یه پسر اشنا شدم و وقتی دیدم خواسته های زیادی داره کات کردم خیلی برام سخت بود اما شد.تنها کسی هم که خبر داشت همین خواهرزادم بود.
    حالا خواهر زادم خودش یه دوست پسر داره من اولش فک کردم شاید میخواد امتحان کنه ببینه چجوریاس....والا
    اما هر بار که درباره ی رابطه ش با پسره حرف میزنه من بیشتر شکه میشم.اینم بگم دیروز تو فکر بود گفتم داری به چی فکر میکنی؟
    گفت از دوست پسرم خواستم باهم س.. تلفنی داشته باشیم و اونم قبول کرده.
    حالا من موندم چیکار کنم
    نه میتونم به خواهرم بگم دخترت داره خرابکاری میکنه مراقبش باش ورازداری خودمو نادیده بگیرم(اینم بگما میترسم اگه به مادرش بگم از این به بعد نگه داره چیکار میکنه نتونم مراقبش باشم)
    نه هم خواهرزادم به حرف من گوش میده..پسره یک سال ازش کوچیک تره

لطفا کمکم کنید
    ویرایش توسط بهناز73 : 04-24-2015 در ساعت 01:28 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15305
    تشکـر
    2
    تشکر شده 15 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دوست پسر خواهر زادم.....

نقل قول نوشته اصلی توسط بهناز73 نمایش پست ها
    سلام
    من یه خواهر زاده دارم که یک سال ازم کوچیک تره من 20 سالمه اون 19.من 4 سال پیش از طریق تلفن با یه پسر اشنا شدم و وقتی دیدم خواسته های زیادی داره کات کردم خیلی برام سخت بود اما شد.تنها کسی هم که خبر داشت همین خواهرزادم بود.
    حالا خواهر زادم خودش یه دوست پسر داره من اولش فک کردم شاید میخواد امتحان کنه ببینه چجوریاس....والا
    اما هر بار که درباره ی رابطه ش با پسره حرف میزنه من بیشتر شکه میشم.اینم بگم دیروز تو فکر بود گفتم داری به چی فکر میکنی؟
    حالا من موندم چیکار کنم
    نه میتونم به خواهرم بگم دخترت داره خرابکاری میکنه مراقبش باش ورازداری خودمو نادیده بگیرم(اینم بگما میترسم اگه به مادرش بگم از این به بعد نگه داره چیکار میکنه نتونم مراقبش باشم)

لطفا کمکم کنید
    سلام
    من خودم یه پسرم که 25 سالمه
    میخوام مثل کسی باهاش حرف بزنید که انگار واسش خواستگار اومده (من خودم متاهلم شرایط رو کاملا درک کردم و دوستامم خیلی مواقع ازم برای ازدواج مشورت میگیرن حتی برای نوع صحبت با پدر مادرشون برای خواستگاری)
    بهترین حالت دوستی خواهرزادتون با دوستش اینه که واقعا اونو بخواد که حالا چندتا مرحله برای پذیرفتنش لازمه که باید به ترتیب برای خواهرزادتون شفاف سازی بشن
    1- اولین شرط اینه که خود خواهر زادتون آمادگی ازدواج داره؟
    دلایل این حرفام اینه که هر رابطه ای که شروع به پیشرفت بکنه آخر سر به س... عملی خواهد رسید مثال رابطه یکی از پسرعموهام با دوست دخترش بود که من بهش گفتم آخرش کجاست ولی قبول نکرد و بعد از چند ماه به من گفت که رابطشون به همون جایی رسید که گفته بودم
    حالا میخوام اینو بگم پسره حاضره رابطشو تا اون حد پیش ببره چون نیاز ذاتی بدنش و همین طور راحت طلبی رو هم دوست داره (که بدون مسیولیت س... داشته باشه) این شمایی که نباید اجازه بدی و جلوشو بگیری
    اگر اتفاق بیافته مجبوری باهاش ازدواج کنی حالا
    2- آیا اون شرایط ازدواج رو داره
    - اگر نداشته باشه که دیگه حرفی نمیمونه (به خواهر زادتون بگید باید از داشتن و نداشتنش مطمئن بشه یعنی با چشمای خودش ببینه)
    - اگر داشته باشه که باید بهش شک کنه که آیا خواهرزادتون بهترین گزینه برای اون پسر هست یا نه چونکه اگر پسره بچه پولدار باشه قطعا دنبال جنیفرلوپز و ش************ایی چیزی برای ازدواج خواهد بود علاوه بر اینکه پدر مادرش اجازه نمیدن که با آدمای خیلی پایینتر خودش ازدواج کنه
    برای آخرین حرفم اینو بگم که بالای 99% پسرا توانایی ازدواج توی سن زیر 20 سال رو ندارن به همین خاطر بالای 70% درصدشون سراغ رابطه دوستی میرن و یه عده از پسرها هم که فقط دنبال شهوت هستن که در چنین رابطه ای هیچ وقت نمیتونی اونا رو شناسایی کنید

یه حقیقتی رو هم بهتون بگم
    من یکی از صمیمی ترین دوستام (که چندین سال هم اتقیم توی خوابگاه بوده و مطمئنم دروغ نمیگه) یه پسر دایی داره که هم سن دوست پسر خواهر زاده شماست اون تا حالا با تعاریفی که من از دوستم شنیدم بالای 20 دختر پاک رو بدبخت کرده اینطوری که بعد از مدتی از رابطشون قول ازدواج میده و با از باکرگی در آوردن دختره ولش میکنه و میره حالا بهش بگین مواظب خودش باشه

یه مسئله ای رو هم بگم
    دلیل منطقی برای شرط باکره بودن برای ازدواج وجود داره که متاسفانه جایی گفته نشده ولی با یکم مطالعه داشتن و پرس و جو (اگر خودتون هم متاهل باشید کافیه) و کمی فکر دلیلش معلوم میشه

امیدوارم بتونم به کسی کمکی کرده باشم

احب عبادالله الرحمن انفعهم لعباده (رسول اکرم (ص))
    محبوب ترین بندگان نزد خداوند متعال سودمندترین آنان به دیگر بندگان هستند.

یا علی و خدانگهدار.

3. کاربران زیر از ابراهیم 69 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    تشکر شده 2,644 بار در 1,053 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام
    حالا من موندم چیکار کنم

لطفا کمکم کنید

عجب! خواهر زادتون از اون اقا خواسته؟؟ یا اون اقا از خواهرزداتون

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,742 بار در 6,990 پست
    میزان امتیاز
    24

باید از این بابت ترسوندش

بیاریدش تو همین مشاور
    نمونه های مطلب های ایشون رو بخون
    تا بفهمه اخر عاقبت اینکار چیه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    باید از این بابت ترسوندش

بیاریدش تو همین مشاور
    خیلی سخته تو این دوره ادم خودشو کنترل کنه...فقط این دوست عزیز باید حواسش باشه مقابله ای نشه اگه قراره برای خواهرشون بگن..مثلا اینکه خواهر زاده ایشون هم بیاد بگه تو خودت هم دوست پسر داشتی این حرفها...

8. کاربران زیر از saeed021 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    بعنوان ی دوست کنارش باش و کم کم شروع کن به کمک کردنش طوری ک فکر خودش هم به کار بندازه و فک نکنه ک داری براش تصمیم میگیری و نصیحتش میکنی
    اعتمادش را از دست نده ک دیگه چیزی را بهت نگه فقط توپوسته مواظبش باش و کمکش کن
    بهش بگو با پیشنهاد دادن خودت، اون فک میکنه تو دختر کثیفی هسی تو باید سنگین باشی ک حتی اگه اونم پیشنهاد داد تو بگی نه
    اگه فک کنه دختر پاکی نیسی ولت میکنه
    این حرفا را کم کم و با خنده بهش بگو و خودت را عصبانی نشون نده ک جبهه بگیره و ازت دور بشه باید پله پله و آروم پیش بری
    موفق باشی عزیزم

10. 5 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15301
    تشکـر
    23
    تشکر شده 14 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy پاسخ : دوست پسر خواهر زادم.....

نقل قول نوشته اصلی توسط ابراهیم 69 نمایش پست ها
    سلام
    من خودم یه پسرم که 25 سالمه
    میخوام مثل کسی باهاش حرف بزنید که انگار واسش خواستگار اومده (من خودم متاهلم شرایط رو کاملا درک کردم و دوستامم خیلی مواقع ازم برای ازدواج مشورت میگیرن حتی برای نوع صحبت با پدر مادرشون برای خواستگاری)
    بهترین حالت دوستی خواهرزادتون با دوستش اینه که واقعا اونو بخواد که حالا چندتا مرحله برای پذیرفتنش لازمه که باید به ترتیب برای خواهرزادتون شفاف سازی بشن
    1- اولین شرط اینه که خود خواهر زادتون آمادگی ازدواج داره؟
    دلایل این حرفام اینه که هر رابطه ای که شروع به پیشرفت بکنه آخر سر به س... عملی خواهد رسید مثال رابطه یکی از پسرعموهام با دوست دخترش بود که من بهش گفتم آخرش کجاست ولی قبول نکرد و بعد از چند ماه به من گفت که رابطشون به همون جایی رسید که گفته بودم
    حالا میخوام اینو بگم پسره حاضره رابطشو تا اون حد پیش ببره چون نیاز ذاتی بدنش و همین طور راحت طلبی رو هم دوست داره (که بدون مسیولیت س... داشته باشه) این شمایی که نباید اجازه بدی و جلوشو بگیری
    اگر اتفاق بیافته مجبوری باهاش ازدواج کنی حالا
    2- آیا اون شرایط ازدواج رو داره
    - اگر نداشته باشه که دیگه حرفی نمیمونه (به خواهر زادتون بگید باید از داشتن و نداشتنش مطمئن بشه یعنی با چشمای خودش ببینه)
    - اگر داشته باشه که باید بهش شک کنه که آیا خواهرزادتون بهترین گزینه برای اون پسر هست یا نه چونکه اگر پسره بچه پولدار باشه قطعا دنبال جنیفرلوپز و ش************ایی چیزی برای ازدواج خواهد بود علاوه بر اینکه پدر مادرش اجازه نمیدن که با آدمای خیلی پایینتر خودش ازدواج کنه
    برای آخرین حرفم اینو بگم که بالای 99% پسرا توانایی ازدواج توی سن زیر 20 سال رو ندارن به همین خاطر بالای 70% درصدشون سراغ رابطه دوستی میرن و یه عده از پسرها هم که فقط دنبال شهوت هستن که در چنین رابطه ای هیچ وقت نمیتونی اونا رو شناسایی کنید

یه حقیقتی رو هم بهتون بگم
    من یکی از صمیمی ترین دوستام (که چندین سال هم اتقیم توی خوابگاه بوده و مطمئنم دروغ نمیگه) یه پسر دایی داره که هم سن دوست پسر خواهر زاده شماست اون تا حالا با تعاریفی که من از دوستم شنیدم بالای 20 دختر پاک رو بدبخت کرده اینطوری که بعد از مدتی از رابطشون قول ازدواج میده و با از باکرگی در آوردن دختره ولش میکنه و میره حالا بهش بگین مواظب خودش باشه

یه مسئله ای رو هم بگم
    دلیل منطقی برای شرط باکره بودن برای ازدواج وجود داره که متاسفانه جایی گفته نشده ولی با یکم مطالعه داشتن و پرس و جو (اگر خودتون هم متاهل باشید کافیه) و کمی فکر دلیلش معلوم میشه

امیدوارم بتونم به کسی کمکی کرده باشم

احب عبادالله الرحمن انفعهم لعباده (رسول اکرم (ص))
    محبوب ترین بندگان نزد خداوند متعال سودمندترین آنان به دیگر بندگان هستند.

یا علی و خدانگهدار.

سلام ممنون که بهم مشاوره دادین
    1- اولین شرط اینه که خود خواهر زادتون آمادگی ازدواج داره؟ بله داره .هم از نظر مادی و هم از نظر روحی امادگی تشکیل یه زندگی رو داره.حتی پدر و مادرشم با ازدواجش موافقن.اما در صورتی که پسره وضع مالی و فرهنگ خوبی داشته باشه!!

2- آیا اون شرایط ازدواج رو داره؟ متاسفانه نه...تا اونجایی که به من گفته پسره دانشجویه،سربازی نرفته و از نظر مادی هم نمیتونه مسئولیت یه زندگی رو به عهده بگیره.

و در اخر این خواهرزاده منه که مدام به سمت پسره میره....شوهر خواهرم و خونوادش خیلی مذهبی ان و یه جورایی خواهر زادمو از جامعه دور نگه داشتن. در حدی که حق تنهایی بیرون رفتن رو نداره ،مدام از طزیق موبایلش چک میشه،حق ارایش نداره،مجبوره به زور چادر سرش کنه، رشته دانشگاهی که میخواسته رو نتونسته انتخاب کنه وحتی برای کلاسای دانشگاه میبرن و میارنش و....

و من بارها باهاش حرف زدم.بهش گفتم اگه میخوای دوست پسر داشته باشی باید براش چارچوب تعیین کنی.بهش گفتم حق دلبستگی بهش نداری چون خونوادت عمرا بزارن باهاش باشی....
    خداییش دیگه موندم چیکار کنم!

12. کاربران زیر از بهناز73 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15301
    تشکـر
    23
    تشکر شده 14 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed021 نمایش پست ها
    عجب! خواهر زادتون از اون اقا خواسته؟؟ یا اون اقا از خواهرزداتون
    خواهرزادم.....

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15301
    تشکـر
    23
    تشکر شده 14 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    باید از این بابت ترسوندش

بیاریدش تو همین مشاور

اصلا قبول نداره که داره اشتباه میکنه بعد من بگم بیا برو مشاور

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15301
    تشکـر
    23
    تشکر شده 14 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام
    بعنوان ی دوست کنارش باش و کم کم شروع کن به کمک کردنش طوری ک فکر خودش هم به کار بندازه و فک نکنه ک داری براش تصمیم میگیری و نصیحتش میکنی
    اعتمادش را از دست نده ک دیگه چیزی را بهت نگه فقط توپوسته مواظبش باش و کمکش کن
    بهش بگو با پیشنهاد دادن خودت، اون فک میکنه تو دختر کثیفی هسی تو باید سنگین باشی ک حتی اگه اونم پیشنهاد داد تو بگی نه
    اگه فک کنه دختر پاکی نیسی ولت میکنه
    این حرفا را کم کم و با خنده بهش بگو و خودت را عصبانی نشون نده ک جبهه بگیره و ازت دور بشه باید پله پله و آروم پیش بری
    موفق باشی عزیزم

ممنون عزیزم سعی خودمو میکنم

ولی میشه بهم کمک کنی که چی بهش بگم؟؟؟

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

ممنون عزیزم سعی خودمو میکنم

ولی میشه بهم کمک کنی که چی بهش بگم؟؟؟
    عزیزم وقتی اون میخواد به پسره حرف س بزنه شما دلسردش کنید و بگین ک معمولا پسرا اینطوری از طرف سرد میشن و دور میشن و فکرهای بد راجع به آدم میکنن
    بعد کم کم راجع بهش بپریید و سعی کنید مثلا دارین درمورد خودتون میگین ک اگه من بودم اینطور میگفتم یا اینکار را میکردم چون سنگین تره و از این حرفا
    باید باتوجه به حرف خواهرزاده ات حرف بزنی

17. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    عزیزم وقتی اون میخواد به پسره حرف س بزنه شما دلسردش کنید و بگین ک معمولا پسرا اینطوری از طرف سرد میشن و دور میشن و فکرهای بد راجع به آدم میکنن
    بعد کم کم راجع بهش بپریید و سعی کنید مثلا دارین درمورد خودتون میگین ک اگه من بودم اینطور میگفتم یا اینکار را میکردم چون سنگین تره و از این حرفا
    باید باتوجه به حرف خواهرزاده ات حرف بزنی
    حقیقتش هم همینه...وقتی پسری با یه دختر حرف س بزنه دیگه بیخیالش میشه برای ازدواج..بخصوص اگه پیشنهاد از طرف خانم باشه! خب بهش بگید 100% اون پسر با ایشون ازدواج نمیکنه پس چرا میخواد خودشو مفت بفروشه!

19. 2 کاربران زیر از saeed021 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15301
    تشکـر
    23
    تشکر شده 14 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی از مشاورتون
    به احتمال زیاد فردا میرم پیشش تا یکم باهاش اختلات کنم بعدش ببینم چی میشه
    حالا نتیجه رو بهتون میگم...

خدا کنه این قضیه حل بشه.
    ویرایش توسط بهناز73 : 04-25-2015 در ساعت 03:49 PM

21. 2 کاربران زیر از بهناز73 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15305
    تشکـر
    2
    تشکر شده 15 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

خواهش میکنم
    شما میتونید طبق گفته دوست عزیز fatemeh.68 وارد عمل بشید.
    یکی از بزرگترین کمک هایی که میتونید براش بکنید اینه که روزی حداقل یک ساعت براش وقت بذارید باهاش برید بیرون برید قدم بزنید بستنی بخورید (یه کمی هم توی بردن بیرون و گردوندن هم سیاست داشته باشید و همچنین کمی از خودگذشتگی کنید و به میل اون برنامه ها رو تنظیم کنید حواستون باشه طوری نباشه که احساس حقارت کنه و این رو به صورت صدقه ببینه (گاهی وقتا ما واقعا داریم وقتمونو به عزیزانمون صدقه میدیم که وقتی بفهمن از ما فاصله خواهند گرفت) یعنی اینکه مثلا از یه بستنی فروشی توی سعادت آباد خوشش میاد و شما اینو میدونید دستشو بگیرید بدون اینکه بفهمه کجا میرید ببریدش تا اونجا) و کارایی کنید که وقت بگذره بذارید احساس کنه که دوستی مثل شما نداره اونوقته که خودش ازتون کمک میخواد تا مشکلش رو رفع کنه که تا اون موقع ممکنه زمان زیادی لازم باشه حتی بیش از سه ماه (یادتون باشه کمبود محبت چیزیه که هرکسی رو میتونه از پا دربیاره من خودم زمانی دچارش بودم و خدارو شکر میکنم که تونستم حلش کنم)
    و بعد از اونه که باید متوجه بشه زندگی مشترک خیلی فراتر از رابطه دوستیه نصیحتش نکنید ولی سعی کنید آروم آروم دیدش رو اول نسبت به پدر و مادرش و بعد نسبت به چنین رابطه هایی عوض کنید. بالاخره خواهد فهمید که هیچ آدمی توی رابطه دوستی شخصیت اصلی خودش رو نشون نمیده چه برسه به این که یه پسر 19 ساله هنوز شخصیتی براش شکل نگرفته تازه هیچ بعید نیست پسره بعد از رفتن به دانشگاه و بعد از اینکه قیافه خواهرزادتون براش تکراری شد دلش دنبال دخترای هم کلاسیش نره نمیخوام بکه آدم هرزه ایه ولی میخوام بگم که ازدواج کردن با یه پسر 19 ساله ریسک بزرگیه به پسر بعد از 22 سالگی میشه اعتماد کرد.
    دکتر شریعتی میگه تنها دلیل تنها موندن ما دوست نداشتن کسایی که دوستمون دارند

پدر مادرش یک نسل قبل از اون هستن و من مطمئم که خود خواهرتن تفاوت رفتاری بسیار زیادی با شما داره چرا که نسل قبلیه شما به حساب میاد به نظر من مقداری هم در لفافه خواهرتون رو نصیحت بکنید مثلا اگر دیدید جلوی شما بهش گیر دادند که چرا آرایش میکنی بهش بگید آجی اینقدر بهش گیر نده اگر میخوای آرایش کردن رو ترک کنه برو خودت آرایشش کن و و اونطوری که دلت میخواد آرایشش کن باید مادرش سعی کنه باهاش دوست بشه تا نیازی به دوستی خارج از خانواده نداشته باشه و وقتی توی اجتماع با یه پسر هم صحبت میشه تمام تمرکزش رو از دست نده
    حواستون باشه اگر هم بخواید خواهرتون رو نصیحت کنید طوری نباشه که فکر کنه اتفاقی برای دخترش افتاده اگر مادرش تونست شرایط جونای امروز رو درک کنه مطمئن باشید تمام مشکلات خواهرزادتون حل خواهد شد.
    و ایجاد دوستی میان یه مادر و دختری که تا حالا انتظارات هم دیگه رو براورده نکردن کار زمان بری هستش که صبر و حوصله زیادی میخواد و مستلزم وقت گذاشتن حستش.

مواظب دل عزیزانمان باشیم قبل از اینکه جسمشان را نیز از از دست بدهیم.

23. کاربران زیر از ابراهیم 69 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد